Page 66 - Pengajaran, Teknologi & Penaksiran 2 (KPD3026)
P. 66

KESILAPAN UMUM PENULISAN RANCANGAN PELAJARAN






                               HASIL PEMBELAJARAN / OBJEKTIF KHAS                                                      BAHAN BANTU TERLALU KURANG / BANYAK


                     1         Objektif khas atau hasil pembelajaran tidak ditulis secara                   4          Bahan bantu yang ditentukan terlalu kurang atau terlalu
                                                                                                                       banyak serta tidak sesuai dengan peruntukan masa yang
                               eksplisit (tidak jelas / tepat)
                                                                                                                       dibuat.





                               PENILAIAN PENGAJARAN                                                                    ARAHAN LANGKAH TIDAK MENCUKUPI

                               Penilaian pengajaran tidak dikaitkan dengan perubahan                         5         Arahan-arahan dalam langkah-langkah pelajaran tidak
                    2          tingkah laku yang tercatat dalam objektif khas atau hasil                               mencukupi dan tidak sesuai dengan tahap pembelajaran

                               pembelajaran.                                                                           murid.





                                                                                                                      AKTIVITI MURID TIDAK MEMBANTU
                               PENGETAHUAN SEDIA ADA                                                                  Aktiviti murid yang disenaraikan tidak membantu secara
                    3          Pengetahuan sedia ada tidak dinyatakan atau tidak sesuai                   6           langsung untuk mencapai hasil pembelajaran yang diingini.

                               dengan     apa     yang    diperlukan      untuk    membolehkan                        Murid tidak terlibat dalam aktiviti tetapi menyibukkan diri
                               pembelajaran menjadi lancar dan berkesan.                                              dengan aktiviti yang dirancang perlulah mengarah kepada
                                                                                                                      pencapaian hasil pembelajaran.








                                                     NUR AZEAN BINTI HJ. ABD RAHIM    /    JABATAN PENGAJIAN KEMASYARAKATAN & KEWARGANEGARAAN    /     FAKULTI SAINS KEMANUSIAAN     /     PENGAJIAN MALAYSIA      /      UPSI
   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71